דגשים לעיצוב בתים קטנים

בשונה מעיצוב של בית בגודל סטנדרטי, בעיצוב של בית קטן ניתנת תשומת לב מרבית ומדוקדקת יותר למציאת פתרונות פרקטיים שימושיים במקביל לעיצוב הוויזואלי ולשמירה על תחושה של מרחב ונועם. אם בבתים בגודל סטנדרטי לכל פונקציה יש את המקום שלה בחלל, שניתן לעצבו ולרהטו בריהוט סטנדרטי ובגדלים המקובלים והמצויים בשפע בשוק, אין כך בבתים קטנים ובמיוחד בבתים קטנים מאוד.

עיצוב בתים פרטיים קטנים דורש מהמעצב יצירתיות מרבית בשילוב של פונקציות שונות בתוך חלל קטן, מציאת מקום לכל דבר, לעיתים אף ויתור מושכל וכל זאת בליווי ודגש על העיצוב הוויזואלי, על בחירת החומרים, הפריטים והגוונים השונים לבית כולו.

כיצד מתבצע תהליך עיצוב בית קטן

בבואו של מעצב לעצב בית קטן הוא נדרש, ראשית, לקבלת מידע מקיף ומפורט מהלקוח לגבי צרכיו, רצונותיו, טעמו ויכולת ההשקעה הכספית שלו. במסגרת איסוף המידע נכללים גם תנאי השטח עצמו. עם המידע והנתונים שנאספו פונה המעצב לתכנון החלל כולו אשר שונה כמובן בהתייחסותו בין אם בבית מתגורר אדם בודד ובין אם מספר נפשות. בתהליך התכנון מועלים רעיונות פרקטיים ועיצוביים שונים עד אשר מתגבשת תכנית אשר מאושרת הן על ידי הדייר והן על ידי המעצב. לאחר אישורה מגיע שלב הביצוע ובחירת החומרים והפריטים השונים. לכל אורך התהליך מלווה המעצב את הדייר תוך שמירה על הקו העיצובי והתקציבי שהוחלט.

דוגמאות לאפשרויות עיצוב בתים קטנים

היות ובבית קטן לא תמיד ניתן לקבל פונקציות סגורות (כגון חדרי שינה) ובעלות מרחב אישי (כגון פינת אוכל בנוסף למטבח עם אי/דלפק) נוצר הצורך בשימוש בריהוט מתוחכם כגון: ארון שנפתח למיטה, שולחן סלון שניתן להגביה לצורך אכילה, מדפים נעים על מסילה ומהווים מחיצה/קיר ועוד.

משפצים בית קטן או בונים אחד כזה? זקוקים לשירותי עיצוב פנים על מנת להכניס אסתטיקה, יופי וגם פונקציונאליות לבית שלכם? אם כן, בוכהלטר, עיצוב פנים ואדריכלות, הוא הכתובת הנכונה עבורכם. לסקירת כלל שירותי הסטודיו, לחצו כאן, ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 052-7715026

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest